Browse By

Jakie korzyści przyniesie krioterapia dla sportowców?

Każdy większy wysiłek i aktywność fizyczna ma na organizm bardzo zbawienny wpływ, który pomaga utrzymać dobre samopoczucie, wysoką odporność oraz odpowiednią sprawność. Jednak dla osób, które wykonuję je wyczynowo i zawodowo uprawiają sport, będzie on także obciążeniem dla organizmu. Łatwiej wtedy bowiem o opuchliznę różnych części ciała, a także małe i większe urazy. Ważne jest także odpowiednie przygotowanie przed aktywnością i działania tuż po jej zakończeniu. Jednym ze sposobów utrzymania dobrego stanu fizycznego jest krioterapia dla sportowców. Jakie korzyści może przynieść jej regularne stosowanie? Do czego służy kriokomora?

Kriokomora – lecznicze i wyjątkowo skuteczne działanie zimna

Przekonanie, że w miejsce urazu należy przyłożyć zimny opatrunek nie wzięło się znikąd. Oczywisty jest fakt, że zimno łagodzi ból, ponieważ naczynia nerwowe ulegają chwilowemu schłodzeniu, przez co przechodzące przez nie impulsy bólowe nie są tak mocno odczuwalne. Warto jednak pamiętać o tym, że zimno posiada także inny, korzystny wpływ na nasz organizm. Jego działanie powoduje również zwężenie naczyń krwionośnych, spowalnia procesy fizjologiczne, a także aktywność metaboliczną. To wszystko sprawia, że opuchlizny i obrażenia tkanek zostają zredukowane. Leczenie zimnem, czyli krioterapia dla sportowców jest więc bardzo pomocna i znajduje szerokie zastosowanie we wszystkich kadrach.

Po silnym i krótkim przekrwieniu tkanki mięśniowej krążenie krwi się minimalizuje. Po skończeniu procesu chłodzenia naczynia ponownie się rozszerzają, następuje więc przyśpieszenie krążenia krwi. Krioterapia dla sportowców prowadzi więc do szybszego pozbycia się z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Zostają też zahamowane reakcje zapalne w tkankach, które są wywołane mikrouszkodzeniami. Na zabieg krioterapii możesz zapisać się tutaj: https://iclb.pl/zabiegi/krioterapia/

Skuteczna krioterapia dla sportowców to sposób na pełną sprawność

Przy stałym i silnym wysiłku fizycznym można stosować doraźne opatrunki lodowe, ale w przypadku sportowców najbardziej skuteczne działanie zapewni kriokomora. Profesjonalne i odpowiednio zaplanowane zanurzenia w lodowatej wodzie są o wiele bardziej efektywne, ponieważ działają na głębokich tkankach. Każdy trener i sportowiec powie, że najgorsze, co można zrobić po intensywnym wysiłku, to wzięcie gorącej kąpieli, co prowadzi do krwawienia z mikrouszkodzeń, które powstały w mięśniach. Byłoby to nie tylko nieskuteczne, ale także nieodpowiedzialne, niezwykle bolesne i niebezpieczne dla naszego organizmu.

Dlatego krioterapia dla sportowców cieszy się tak dużą popularnością przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność w leczeniu mikrouszkodzeń, ale także ogólną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Jeśli więc wyczynowo czy też zawodowo uprawiamy jakąkolwiek dyscyplinę sportową, także bieganie czy jeżdżenie na rowerze, kriokomora przyniesie nam ulgę i pomoc w walce z opuchlizną, urazami tkanek oraz mikrouszkodzeniami wewnątrz organizmu. Krioterapia dla sportowców jest więc najlepszym rozwiązaniem.