Browse By

Trenowanie do maratonu – 5 porad

Bieganie maratonów stało się ostatnio bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na zrealizowanie tego celu i pracuje przez długi czas, aby pokonać ten ogromny dystans i odnieść autentyczny sukces sportowy. Przebiegnięcie ponad 40 kilometrów jest bardzo wyczerpującym i ogromnie obciążającym wysiłkiem dla organizmu i wymaga ono starannego przygotowania fizycznego, psychicznego i instrumentalnego. Można bez problemu uzyskać pewne konkretne wskazówki dotyczące przebiegnięcia maratonu i przygotowania do tego wydarzenia. Dla większej dawki informacji, koniecznie warto odwiedzić ksstaszewscy.pl/trening-do-maratonu/. Bogata baza informacji i porad będzie bardzo użyteczna dla wszystkich aspirujących maratończyków. Prezentowane tutaj 5 porad może jedynie ukierunkować biegaczy i stanowić dla nich częściowe wsparcie merytoryczne!

Po pierwsze: Przygotuj sprzęt!

W codziennym bieganiu nie trzeba wcale dysponować odpowiednim i specjalistycznym wyposażeniem. Właściwie to biegi maratońskie również nie wymagają jakiegoś szczególnego ekwipunku. Jedynym istotnym parametrem jest to, aby stosowane elementy ekwipunku były w pierwszej kolejności trwałe i gwarantowały komfort w trakcie biegania, co ma ogromne znaczenie dla bezproblemowego przebiegnięcia dystansu maratońskiego

Po drugie: Zdobądź wiedzę!

Wiedza na temat ryzyka i zagrożeń wynikających z maratonu jest bardzo ważna. Warto brać udział w dyskusjach na forach internetowych i przeglądać specjalistyczne źródła, które zwracają uwagę na często nieoczywiste zagrożenia i ograniczenia dla biegacza maratońskiego!

Po trzecie: Wczesne przygotowania!

Proces adaptacji organizmu do wysiłku fizycznego o takim kalibrze wymaga długich przygotowań, często są to przygotowania wielomiesięczne, a nawet przekraczające 12 miesięcy!

Po czwarte: Badania lekarskie

To, że codzienne bieganie nie sprawia żadnych problemów wydolnościowych, wcale nie świadczy o tym, że na pewno można decydować się na robienie maratonu. Bardzo dobrym pomysłem jest kontrola kardiologiczna i konsultacja z lekarzem medycyny sportowej.

Po piąte: Pozytywne nastawienie!

Przebiegnięcie maratonu to ogromny sukces i trzeba koniecznie uwierzyć w to, że jest on możliwy! To znacząco ułatwia trenowanie.