Browse By

Pielęgnacja włosów: jak zadbać o zdrowy wygląd włosów?

Włosy stanowią bardzo ważny element naszego wizerunku. Nic więc dziwnego w tym, że ich odpowiednia pielęgnacja stała się priorytetem dla wielu osób. Branża produktów do pielęgnacji włosów bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich kilku lat, dzięki czemu klienci mogą dostarczyć swoim włosom niezbędne składniki odżywcze, które zawarte są w produktach do pielęgnacji włosów takich jak np. peelingi oczyszczające skórę głowy czy odżywcze ampułki do włosów. W ostatnim czasie bardzo dobrą opinią cieszą się właśnie ampułki do włosów, które charakteryzują się wysokim poziomem skoncentrowanych składników aktywnych.

Czym są ampułki do włosów?

Ampułki do włosów służą przede wszystkim do wzmocnienia, odżywienia i nawilżenia kosmyków włosów. Dostępne są one w niewielkich fiolkach, które najczęściej wykonane są ze szkła, ponieważ przechowywanie substancji odżywczych w tym materiale jest bezpieczne, a produkt nie traci swoich właściwości. W ampułkach zawarte są składniki, które cechują się działaniem przeciw wypadaniu włosów, ich osłabieniu oraz zahamowaniu wzrostu włosów, które obecnie dotyka wiele osób. Ampułki do włosów sprzedawane są w formie pojedynczej fiolki lub całego zestawu, który niezbędny jest do przeprowadzenia kuracji wzmacniająco-rewitalizującej. Po pierwszym zastosowaniu produktu klient może zauważyć różnice, jednak dla osób, którym zależy na uzyskaniu długotrwałych efektów, zaleca się przeprowadzenie kilkunastodniowej kuracji.

 

Jak stosować ampułki do włosów?

Ampułki do włosów powinno stosować się według zaleceń, które znajdują się na opakowaniu lub według trychologa, który zaleca nam stosowanie produktu. Ampułke wzmacniająco-rewitalizującą należy nałożyć na umytą i dokładnie oczyszczoną skórę głowy. Wystarczy nałożyć zawartość ampułki na dłonie, a następnie wmasować w skórę głowy. Ampułki nie należy spłukiwać, ponieważ jej działanie będzie zdecydowanie słabsze, a nawet zerowe. Pamiętaj, aby preparat dokładnie wmasować w skórę głowy, ponieważ masaż prowadzi do pobudzenia krążenia, które ma wpływ na wchłanialność substancji odżywczych, a do tego poprawia ukrwienie cebulek włosów co również wpływa korzystnie na ich kondycję. Trochę inaczej wygląda to w przypadku ampułek o działaniu pielęgnująco-ochronnym, gdzie preparat wciera się we włosy po całej długości, pasmo po paśmie. W ten sposób zadbamy o wygląd naszych włosów oraz zamknięcie łuski włosów. W zależności od zaleceń producenta, większość ampułek upiększających należy spłukać z powierzchni włosów po określonym czasie.