Browse By

Problem z wypadaniem włosów? Podejdź do niego w sposób profesjonalny

Jak się okazuje, bardzo wiele osób boryka się z problemem wypadających włosów. Czasem jest to tendencja przejściowa- tak się może zdarzyć np. u pań, które urodziły dziecko, a wypadanie włosów jest konsekwencją zmian hormonalnych w organizmie. Powodem nadmiernej utraty włosów może być też niewłaściwa dieta, nadużywanie alkoholu czy innych używek czy też nieodpowiednia pielęgnacja, która sprawia, że włosy nie są w najlepszej kondycji. Problemy z włosami mogą też wynikać z naszych genów, a u mężczyzn także z niszczycielskiego działania testosteronu na włosy. Szalenie ważne jest, aby w porę zdiagnozować u siebie problem i przeprowadzić skuteczną terapię zaradczą. Jednym z możliwych rozwiązań jest karboksyterapia.

Nie bój się zadbać o siebie w sposób profesjonalny

Czasami za bardzo bagatelizujemy problem z wypadaniem włosów, a bierzemy go sobie do serca dopiero w momencie, kiedy zmiana w naszych wyglądzie jest już mocno zauważalna. Jesteśmy skłonni pójść do drogerii czy apteki po jakiś specyfik, ale możemy czuć opór przed skorzystaniem z pomocy trychologa czy też przed udaniem się do profesjonalnej kliniki na zabiegi tutaj oferowane. Warto przełamać strach i spróbować tych metod, które charakteryzują się najwyższa skutecznością.

Taka tez jest karboksyterapia. Zabieg ten jest dedykowany osobom, których dotyczy łysienie hormonalne, androgenowe, a także które chciałyby popracować nad kondycją swoich włosów, która nie jest najlepsza. Jeśli więc włosy są suche, nie mają połysku, są łamliwe i zaniedbane- taki zabieg również jak najbardziej będzie dla nich odpowiedni. Karboksyterapię można wykonać chociażby w takiej klinice jak Centrum Zdrowego Włosa. Tutaj też znajdziemy najlepszych specjalistów od wszelakich kwestii związanych z włosami.

Co na pewno powinniśmy wiedzieć o karboksyterapii?

Jest to zabieg, który jest przeprowadzany przez doświadczonego lekarza dermatologa- trychologa. Zdecydowanie najlepsze rezultaty można uzyskać poprzez wykonanie serii takich zabiegów w określonych odstępach czasu. Sam zabieg polega na podaniu w głąb skóry medycznego dwutlenku węgla. Wtłoczenie go w komórki skóry głowy jest wykonywane za pośrednictwem odpowiedniego urządzenia, które wykonuje niewielkie nakłucia.

Ze względu na fakt, że medyczny dwutlenek węgla jest podawany bezpośrednio do głębokich warstw skóry, działa on stymulująco już na poziomie komórkowym. Skóra staje się jędrniejsza, lepiej odżywiona, poprawia się jej ukrwienie, a dodatkowo jest znacznie bardziej zmobilizowana do produkowania nowych mieszków włosowych. Komórki dostają prawdziwy zastrzyk energii, co przekłada się na lepszy wygląd włosów oraz poprawę ich kondycji.

Karboksyterapia z powodzeniem może być też łączona z innymi zabiegami- na przykład z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Wiele zależy jednak od konsultacji naszego przypadku z trychologiem, który powinien dostosować całą kurację do naszego problemu. Nie trzeba się obawiać o to, czy zabieg ten jest bardzo bolesny czy też inwazyjny. Z pewnością warto go sprawdzić i przekonać się o rezultatach, jakie pozwala uzyskać.

Zapraszamy https://centrumzdrowegowlosa.pl/