Browse By

Kraków Business Run

7 miast, 16025 biegaczy, 1019216 złotych – to nic innego jak statystyki Business Run Poland z 2016 roku. Jeśli ktoś jeszcze jakiś cudem nie słyszał o tym wydarzeniu, to jest to największa charytatywna sztafeta w Polsce. Już za 99 dni bieg ruszy po raz kolejny. Wystartować będzie można w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Biegasz? Dołącz do akcji i pomagaj!

Krakowianie pobili w tym roku rekord w zapisach do biegu 2017. Trwały one… 4 minuty i 50 sekund. Miejmy nadzieję, że równie spektakularne rekordy będą miały miejsce podczas startów. Bieg jak co roku będzie miał charakter sztafetowy, w którym występuje pięciu zawodników. Kraków Business Run to wydarzenie biznesowe, które wspiera osoby po amputacjach. Do tej pory udało się polepszyć komfort życia prawie 140 osobom, kolejne czekają na pomoc.

Cała historia biegu rozpoczęła się w 2012 roku i od tego czasu na dobre wpisała się w kalendarz wydarzeń biegowych. Statystyki uczestnictwa pokazują, że z roku na rok cieszy się też coraz większą popularnością. Od ubiegłego roku głównym organizatorem biegów jest Fundacja Poland Business Run. W gronie ambasadorów wydarzenia można spotkać takie osoby jak Mateusz Kuśnierewicz, Rafał Sonik, Rafał Wilk czy Barbara Kurdej-Szatan.

Kraków Business Run odbędzie się trzeciego września. Start nastąpi o godzinie 10:30.  Zawodnicy powinni pojawić się przynajmniej piętnaście minut wcześniej. Dokładna trasa zostanie podana początkiem sierpnia, wiemy tylko, że prowadzić ona będzie po najpiękniejszych zakątkach Krakowa. Każda drużyna będzie miała do pokonania pięć okrążeń trasy. Wysokość opłaty startowej wynosi 350,00 zł za całą drużynę. Opłatę należy uiścić na konto fundacji. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie: krakowbusinessrun.pl

Jak zacząć biegać w Business Run?

Jeśli chcesz profesjonalnie przygotować się do zawodów, skontaktuj się z rekomendowanym przez nasz portal trenerem biegania – Wojciechem Staszewskim.  Wszystkie informacje znajdziesz pod adresem: https://ksstaszewscy.pl