Browse By

Dlaczego rower?

Mówi się, że rower jest najlepszym środkiem komunikacyjnym. Oczywiście każdy fan jednośladów to potwierdzi, a argumentów jest sporo. Przede wszystkim nie wymaga paliwa, a dzięki temu dbamy o środowisko i nie zatruwamy powietrza. Przy niewielkim nakładzie siły możemy dotrzeć do każdego miejsca bez względu na korki i inne ograniczenia, które mają samochody czy autobusy.

Dodatkowo, jeżdżąc na rowerze nie masz problemu ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego, ponieważ możesz przypiąć go praktycznie wszędzie: do znaku drogowego albo ogrodzenia. Poza tym, coraz więcej jest stworzonych miejsc specjalnie dla rowerów, gdzie można je zostawić i nie obawiać się, że ktoś go nam ukradnie. Jak widać rower ma wiele zalet, jeśli jednak kogoś te kilka argumentów nie przekonało, to czytaj dalej – na pewno się przekonasz jakim świetnym środkiem transportu są rowery.

Dotrzesz zawsze tam gdzie chcesz

Jazda rowerem charakteryzuje się przede wszystkim tym, że nie interesują Cię korki i to co dzieje się na drodze. Coraz częściej możemy zauważyć, że miasta inwestują w drogi rowerowe, co jeszcze bardziej usprawnia komunikację. Według przeprowadzanych badań możemy zauważyć, że poruszamy się coraz wolniej, a wszystko jest winą zbyt dużej ilości samochodów na drogach.

Problem nie jest taki łatwy do rozwiązania, ponieważ im więcej ludzi, tym więcej samochodów. Nie pomoże tutaj poszerzanie ulic, czy inwestowanie w samochody ekologiczne, bo każde auto będzie zajmować tyle samo miejsca. Poza tym, miasta takie jak na przykład Kraków, mają bardzo ciasne centrum, a w godzinach szczytu wyjazd z niego graniczy z cudem. No chyba, że jeździsz na rowerze. Wtedy jedyne co Cię może ograniczać to czerwone światło sygnalizacji świetlnej, do której musisz się zastosować. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, zdecyduj się na jazdę rowerem, ponieważ zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.

Zdrowie i forma

Czy da się połączysz przyjemne z pożytecznym? Oczywiście, że tak! Szczególnie jeśli chodzi o rowery, ponieważ zamiast jechać do pracy samochodem, możesz wybrać jednoślad. Dzięki temu Twoje ciało nabierze jędrności, a kondycja poprawi się. Jeśli codziennie będziesz jeździł na rowerze, poprawi się Twoja odporność, a naukowo udowodniono, że rowerzyści chorują rzadziej! Jeśli chodzi o ubiór, to masz pełną dowolność.  Z reguły Panowie sięgają bo ubrania w odcieniach czerni, granatu czy zieleni, takie jak te – mens cycling apparel. Natomiast Panie mogą zaszaleć i wybrać ubrania w ciekawe wzory i jasne kolory.

Najtańszy środek transportu

Kupno roweru nie zrujnuje Twojego budżetu. Możesz kupić rower używany, a jeśli masz chociaż niewielkie umiejętności plastyczne, możesz go dowolnie przemalować i ozdobić. W odróżnieniu od samochodu, roweru nie musisz ubezpieczać, a jego serwisowanie nie jest zazwyczaj większe niż kilkaset złotych. Możesz te koszty zredukować, jeśli znasz się chociaż trochę na mechanice, ponieważ zreperowanie roweru nie jest niczym trudnym.