Browse By

Runmageddon

Jak można przeczytać na stronie organizatorów, Runmageddon to „morderczy wyścig na ekstremalnym torze przeszkód”. Na każdego, kto zdecyduje się pobiec będzie czekać nie tylko błoto czy woda, ale również przeszkody linowe, ogień czy okopy. Bieg jest nie tylko testem kondycji, ale również wytrzymałości i odporności psychicznej. Aby wziąć w nim udział nie trzeba jednak być zawodowym biegaczem.

Zapisów można dokonać na stronie www.runmageddon.pl. W zależności od naszych możliwości możemy zdecydować się na następujące dystanse:

  • 3 km, 15 przeszkód
  • 6 km, 30 przeszkód
  • 12 km, 50 przeszkód
  • 21,0975 km, 70 przeszkód
  • 42,195 km, 140 przeszkód

Dobre rady dla debiutantów

To twój pierwszy raz? Nie musisz się obawiać, pamiętaj tylko o odpowiednim przygotowaniu. Bieg ten jest o tyle specyficzny, że nie wystarczy wyłącznie przygotowanie biegowe. Na trasie będziesz musiał pokonywać różne przeszkody oraz podnosić ciężkie przedmioty. Dlatego też nie zapomnij o treningu siłowym oraz o tak zwanym treningu „sprawności specyficznej”. Na trasie przydadzą Ci się takie umiejętności jak wspinanie po linie czy też czołganie. Jeśli uda Ci się dotrzeć do mety, już nikt nigdy nie zarzuci Ci, że nie jesteś twardy.

Jesteś ciekawy co Cię czeka? Zobacz sam!

Źródło zdjęć: www.runmageddon.pl